P.H.P.U. „RUTMAX” ma swoją siedzibę w Tomaszowie Maz. przy ul. Warszawskiej 145. Jest to Firma rodzinna założona w 1992 r. Firma „RUTMAX” zajmuje się dystrybucją najwyższej jakości olejów, smarów, płynów eksploatacyjnych oraz kosmetyków, akcesoriów, filtrów i szyb samochodowych na obszarze centralnej Polski.


Domeną Firmy jest dystrybucja najwyższej klasy produktów dla przemysłu jak i motoryzacji. 

Od początku Firma opierała swoją działalność o solidnych partnerów handlowych: od 1992 r była przedstawicielem rafinerii południowych Polski, a następnie od 2002 r. jest Autoryzowanym Dystrybutorem Orlen Oil. Stawiając sobie za cel rozwój i spełnianie wymagań klientów.


Firma sukcesywnie rozszerzała swoją ofertę o inny asortyment. Obecnie jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem: Orlen Oil, Wytwórni Filtrów PZL-Sędziszów, Baldwin, SF-Filter, K2, Amtra. Współpraca z tak znaczącymi dostawcami jest gwarancją jakości, szerokiej oferty produktów, a także najlepszych cen. Ponadto posiadanie własnego magazynu i floty transportowej jest gwarancją stałej dostępności towaru, a także systematycznych, terminowych i elastycznych dostaw do kontrahentów. 


Firma RUTMAX stanowi źródło zaopatrzenia dla przemysłu, rolnictwa i motoryzacji. Do głównych odbiorców oferowanych produktów należą stacje paliw, sklepy motoryzacyjne, serwisy samochodowe, bazy transportowe i zakłady przemysłowe.


Firma RUTMAX stawia czoła dynamicznym zmianom na rynku i stale monitoruje technologiczne trendy. Jako cel stawia sobie utrzymanie aktualnej pozycji, a także podejmowanie działań spełniających rosnące wymagania klientów.